K poskytování služeb a analýze návštěvnosti využíváme souborů cookie. Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací zde
alfred-radok

Divadelní režie

Vše začalo v roce 1979, kdy v Kyjevě založila Kyjevské divadlo poezie. Zde odstartovala svojí úspěšnou kariéru režisérky. Poté působila v Moskvě, kde se věnovala oboru režie v mnoha moskevských divadlech (Divadlo komedie, MCHAT, Moskocentrum, apod.).  V roce 1989 se stala uměleckou vedoucí moskevského Divadla mimiky a pohybu (Theatre Mime and Geste) a následně pak v letech 1991 až 1995 založila a zároveň vedla Centrum Vizuálního a Činoherního umění při mezinárodní Akademii umění a tvorby Ruska v Moskvě (AUTR). Stala se také zakladatelkou mezinárodního uměleckého programu „Evropa – dům umění“, mimo jiné režírovala i v Londýně. Od roku 1995 byla jmenována členem korespondentem mezinárodní Akademie umění a v roce 2007 - akademikem. Od roku 1996 je členkou  MOIF  Cambridge.
 
Od roku 1994 žije a působí v České republice, kde obdržela České občanství. Pracuje jako hostující režisérka v různých divadlech ČR, EU a také jako pedagog/lektor na Divadelní fakultě JAMU Brno (vedoucí ateliéru herectví). Působí na univerzitách na celém území ČR. Stala se organizátorkou několika divadelních a kulturních mezinárodních akcí,  jako například v roce 2007 mezinárodního divadelního festivalu Labyrinty herectví.

Její inscenace jsou pravidelně nominovány na Cenu A.Radoka.