K poskytování služeb a analýze návštěvnosti využíváme souborů cookie. Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací zde
alfred-radok

Publikace a knihy

 

 

 

 

Metaforická metoda - Já si vybírám kočku ...

Kniha Oxany Smilkové je mimořádná v kontextu publikací, věnovaných divadelní pedagogice. Je jiná. Neobvyklá. Formou strhujícího upřímného dialogu autorka zkoumá složité problémy profesionální výchovy moderního činoherního herce. Jde o výchovu osobnosti jako tvůrce - umělce - duchovního lídra, ve kterém lidské „Já“ je podřízené vysokým duchovním cílům.

Kniha uchvacuje paradoxností analýzy, hloubkou a emocionálností výkladu materiálu. Beze sporu, je to zpověď…  Zpověď tvůrce.  Vášnivá. Čestná. Je v ní dokonale zachycená celá paleta vztahů mezi budoucím hercem a pedagogem od přijímacích zkoušek až k roli v absolventské inscenaci.  A hlavně je v ní opodstatněná unikátní metoda výuky, která je zaměřená na rozvíjení hereckého smyslného vnímaní jako poetického, obrazného – metaforického.
A k tomu je nabízená i nová herecká technika - metaforický trénink.

Kniha je určena studentům divadelních škol, hercům, pedagogům, režisérům, teatrologům, a všem těm, kterým není lhostejné Divadlo. Všem, kdo vidí v divadle nejenom způsob pobavení, ale unikátní příležitost humanizace naše civilizace osobností tvořícího na jevišti.     

 

 

 

 

 


 

 

Grafika

Grafiky představované v tomto katalogu jsou jen zlomkem její bohaté invence a tvůrčí fantazie.

 

 

 


 

 

Básně

Ilustrace knihy